drzwi okna bramy rolety
O Nas .: Dojazd .: Nowości .: Kontakt .:
Drzwi wewnętrzne
Drzwi wejściowe wew.
Drzwi zewnętrzne
Drzwi techniczne
Bramy
Podłogi

Witamy na stronie firmy Orion w Środzie Wlkp.

Nasza firma od wielu już lat oferuje szeroki wybór drzwi, okien oraz bram na terenie Środy, Poznania oraz całej Wielkopolski.

Okna ALUMINIOWE

Nowoczesny system aluminiowy służący do wykonania nie wymagających izolacji termicznej elementów architektonicznych zabudowy wewnętrznej i wewnętrznej. np. typów ścianek działowych, okien drzwi, w tym przesuwanych i wahadłowych, witryn, boksów, gablot i innych konstrukcji przestrzennych itd..

Konstrukcje aluminiowe pozwalają na wykonywanie witryn stałych, okien rozwiernych, rozwierno-uchylnych, przesuwanych, drzwi otwieranych, drzwi otwieranych automatycznie, drzwi wahadłowych, ogrodów zimowych, ścianek działowych, boksów kasowych, fasad.

Do produkcji stolarki aluminiowej stosujemy dwa rodzaje profili. Profile z przekładką termiczną tzw. "ciepłe" przeznaczone są do wykonania ślusarki zewnętrznej. Profile "zimne" bez przekładki termicznej znajdują zastosowanie w konstrukcjach znajdujących się wewnątrz budynków.

Okucia stosowane w stolarce aluminiowej są estetyczne i funkcjonalne, działają lekko i niezawodnie. Stolarka w zależności od zapotrzebowania wyposażona jest w klamki, pochwyty, samozamykacze, wkładki atestowane, mechanizmy antypatyczne, elektrozaczepy, automaty do drzwi przesuwanych, mechanizmy uchylania okien: ręczne i elektryczne.

Uniwersalność systemu zwiększa możliwość dokonania rozwiązań w przypadku różnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Rozwiązania systemowe pozwalają na stosowanie różnego rodzaju wypełnień pełnych i szyb, poczynając od szyb pojedynczych float, szyb refleksyjnych, ciepłochronnych, po szyby bezpieczne, antywłamaniowe, kuloodporne, zespolone.Na stosowane systemy profili posiadamy odpowiednie atesty i certyfikaty

Aluminiowe okna i drzwi z przekładką termiczną ( EKU 64) zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie i architekturze. System jest oparty na 3 - komorowych kształtownikach zespolonych . W oknach otwieranych występuje na całym obwodzie dodatkowe uszczelnienie uszczelką środkową. Zwiększa to wydatnie izolacyjność cieplną okna, jednocześnie ograniczając zjawisko pary wodnej na wewnętrznej stronie profili. Kształtowniki zespolone składają się z dwu części zewnętrznej i wewnętrznej złączonych w specjalny sposób wzdłuż całej długości polimidowymi przekładkami wzmocnionymi włóknem szklanym, tworząc przekładkę termiczną

System połączeń za grafą przekładki umożliwia stosowanie profili dwukolorowych innych wewnątrz, innych na zewnątrz elewacji. System wyróżnia się bardzo dobrymi własnościami termoizolacyjnymi. Standardowo stosuje się szybę niskoemisyjną k 1.1

NOWOŚCI
wdał się w polemikę